Veřejné soutěže

Pořádáme soutěže dle pravidel Svazu vojáků v záloze ČR.
A stejně tak i dynamické soutěže dle pravidel IPSC, což je momentálně nejrychleji rostoucí střelecký sport na světě. Jednotlivé střelecké situace při dynamické soutěži využívají mnoho aspektů, které se nenacházejí v tradičních střeleckých disciplínách, jako je pohyb během střelby, pohyblivé cíle, vícenásobné cíle a variabilita řešení střeleckých situací. Tato sportovní disciplína se aktuálně provozuje ve více než 100 zemích, má své mistrovství světa a kontinentů.
Pravidla IPSC vznikla v USA, kolem roku 1963.
Jedinečnost, oproti jiným sportovním disciplínám spočívá v rozmanitosti střeleckých možností, které má střelec k dispozici. Díky tomu, že střelecké situace nejsou nikdy stejné, umožňuje závodníkovi zlepšovat a rozvíjet jeho dovednosti. To vše za zachování maximální míry bezpečnosti při pohybu závodníka a samotné střelbě.
Většina soutěží, které pořádáme je nejen pro zkušené střelce, ale i pro úplné začátečníky, kteří vlastní zbrojní průkaz a chtěli by to vyzkoušet. Tak se nebojte a přijďte si to zkusit, každému rádi pomůžeme a poradíme.