Historie klubu

Klub vojáků v záloze Tachov, je pobočný spolek SVZ ČR z.s., který vznikl na počátku devadesátých let po rozpadu tehdejšího SVAZARMU. Klub vojáků v záloze Tachov již byl založen od 25.10.1995, ale jeho historie je spletitá. V prostoru bývalé vojenské střelnice SC BVP-T 100 v Tachově, ve kterých klub i sídlí (za plynárnami). Se již dlouhá léta před sportovní střelbou ozývá střelba a to od roku 1973, kdy tento prostor využívala tehdejší ČESKOSLOVENSKÁ LIDOVÁ ARMÁDA, jako střelecké cvičiště pro své vojáky s ručních zbraní a těžkou pásovou techniku. Cvičiště bylo konstruováno pro velké rozmezí ráží od malorážních 5,56 mm až po velkorážné rychlopalné kánony s průbojnou střelou 12,7 mm.
Náš klub prostor začal využívat po roce 1995, kdy Naše město opustila armáda, sportovní střelci z Tachova Juraj Gomolák a Petr Bradáč, kteří přišli s myšlenkou umožnit lidem požitek ze sportovní střelby začali podnikat kroky k založení střeleckého klubu.
Dnes po těch letech se věnuje klubu 35 aktivních členů, kteří do roku 2020 uspořádali na 460 dynamických soutěží, 45 mezinárodních ročníků a též i 5 ročníků soutěže Městské policie Plzeňského a Karlovarského kraje.
Náš klub má pod záštitou ještě střelecký kroužek Airsoft IPSC Tachov, který se schází v prostoru střelnice. Naši členově se věnují vedení kroužku.
Členové klubu svou činnost propagují i pro veřejnost a mládež, jako je školení na zbrojní průkazů, školení bezpečné střelby a Branné dny s Domovem Dětí a Mládeže Tachov.
Též umožňují využívat prostor členům Aktivních záloh armády České republiky pro své výcviky.

Historie klubu v datech:

Březnu 1995 sportovně střeleckého klub Jednota Tachov.
Červnu 1998 přejmenováni na SVZ – KVZ Stříbro.
Říjnu 2003 přejmenováno na SVZ – KVZ Stříbro „A”
Lednu 2006 přejmenováno na SVZ – KVZ Tachov „B”
Lednu 2017 přejmenováno na SVZ – KVZ Tachov